Telekonsultacje Medyczne

Zamawianie Telekonsultacji Lekarza Rodzinnego lub Pediatry online:


Pozwalają na szybkie i proste uzyskanie pomocy medycznej w postaci rozmowy telefonicznej, kontaktu video oraz bezpiecznego kontaktu email z lekarzem. Każdy rodzaj Telekonsultacji medycznej pozwala na przekazywanie przez pacjenta dokumentów lekarzowi – zdjęcia lub wyniki badań oraz na ich otrzymywanie przez pacjenta jak recepty* i skierowania**. Służy do tego Portal Pacjenta.

Konsultacje ogólne realizowane przez Lekarza Rodzinnego lub Pediatrę 24h/ 7 dni, w terminie do 2h od zgłoszenia. W praktyce jest to kilka do kilkunastu minut od zgłoszenia.

Telekonsultacje medyczne specjalistyczne realizowane są w terminie do 3 dni roboczych od zgłoszenia, w ustalonym z pacjentem przedziale czasowym.

Telekonsultacje umożliwiają uzyskanie pomocy w wielu sytuacjach, będąc niejednokrotnie najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Prowadząc naszą działalność przekonaliśmy się, że w prawie 70-ciu procentach przypadków telekonsultacje medyczne rozwiązują dany problem kliniczny, a w wielu pozwalają na uzyskanie informacji o zaleceniach do dalszego postępowania.

Jest to to rozwiązanie stosowana w wielu systemach opieki zdrowotnej na świecie jako pierwsza forma kontaktu z pacjentem.

Pozwalają na pomoc, między innymi w przypadku:

 • infekcji i stanów gorączkowych,
 • przeziębienia,
 • ból brzucha,
 • wysypki,
 • porażenia słonecznego,
 • drobnych oparzeń,
 • drobnych urazów,
 • bólu pleców,
 • infekcji dróg moczowych z przebiegiem bez temperatury,
 • zapaleniu ucha czy spojówek
 • oraz innych stanów chorobowych, w których informacja pozyskana przez lekarza może być wystarczająca do określenia dalszej formy postępowania lub wdrożenie leczenia.

To również bardzo pomocne narzędzie w przypadku pytań i wątpliwości odnośnie danego schorzenia, uzyskanych informacji o charakterze medycznym lub celem omówienia wyników badań pacjenta, bez konieczności powtórnej wizyty w placówce medycznej.

Czasami względy logistyczne lub praktyczne czynię niemożliwą bezpośrednią poradę lekarską. Tak się dzieje często w podróży, w miejscach odosobnionych, czy z powodu kolejek w ośrodkach medycznych. Nie bez powodu konsultacje dotyczące małych dzieci realizowane przez rodziców stanowią ponad jedną trzecią zgłoszeń, a kolejne 30% to osoby będące w podróży w kraju lub za granicą w dowolnym miejscu na świecie. Osobną grupę stanowię Porady Receptowe dla pacjentów potrzebujących kontynuacji leczenia.

Konsultacje są realizowane jako Konsulutacje telefoniczne, Videokonsultacje lub Chat.

 

Aby zamówić Telekonsultacje prosimy o przejście do zamówienia poniżej lub skontaktować się z nami mailowo (centrum.telemedyczne@mdtmedical.eu) albo telefonicznie +48 (85) 8777 72 88

W przypadku Telekonsultacji Medycznych dotyczących wyników badań, zdjęć lub innych dokumentów dotyczących zdrowia pacjenta zalecamy bezpośredni kontakt z Centrum Telemedycznym, które poinformuje Państwa jak takie dokumenty należy udostępnić lekarzowi.

Wszystkie udostępniane dokumenty przekazywane są za pośrednictwem bezpiecznego połączenia, podlegają ochronie, a dostęp do nich ma wyłącznie personel medyczny naszego Centrum Telemedycznego.

Centrum Telemedyczne MDT Medical czynne jest przez 24 h, 365 dni w roku

Wszystkie nasze usługi oferowane są również w formie Abonamentów, których miesięczna cena rozpoczyna się od 19,90 PLN.

Regulamin usługi telekonsultacji medycznej

* Przekazywane recepty uprawniają do nabycia leku w większości krajów świata. Koszt leków w takim przypadku nie obejmuje zniżki NFZ czy refundacji danego kraju. W Polsce recepty na leki refundowane przez NFZ wystawiane są pacjentom naszego NZOZ, których Historia Choroby jest przez nas prowadzona, lub którzy udokumentowali diagnozę lub przyjmowane leczenie.

** Przekazywane skierowania uprawniają do badań dodatkowych w większości krajów świata. Skierowania nie obejmują kosztów badań i nie uprawniają do refundacji.


Jacek Gleba – ZnanyLekarz.pl

Zamów Telekonsultacje Specjalistyczne

Centrum Telemedyczne

Recepta

Centrum Medyczne w Warszawie

Wizyty domowe w Warszawie i okolicy Medycyna Rodzinna i Pediatria

Wizyty domowe w Białymstoku i okolicy Medycyna Rodzinna i Pediatria

Opieka Medyczna w Hiszpanii, Portugalii, Andorze, na Malcie i Gibraltarze

Powrót do Strony głównej