Elektroniczny Podpis Odręczny

VIDSIGNER GWARANCJE PRAWNE
Jaki jest cel zastąpienia podpisu tradycyjnego elektronicznym podpisem odręcznym?
Obecnie wiele podmiotów znajduje się w trakcie przekształceń, przechodząc z tradycyjnego papieru do wersji elektronicznej, bardziej docenia tworzenie dokumentów elektronicznych zamiast papierowych oraz system Odręcznego Podpisu Elektronicznego zamiast tradycyjnego podpisu odręcznego.
Tak Elektroniczny Podpis Odręczny, jak i normalny podpis na papierze powinny dawać te same gwarancje odnośnie tożsamości osób podpisujących dokumenty. Nawet w ekstremalnych przypadkach, kiedy celem jest wykazanie w procesach sądowych ważności przedstawionych podpisów obie formy podpisu muszą zawierać co najmniej gwarancje przyjęte dla podpisu odręcznego. Wymaga to, aby podpis był nośnikiem możliwych do odczytania danych biometrycznych. Dane biometryczne muszą poprzez swoją jakość, format i sposób przechowywania być możliwe do identyfikacji poprzez cyfrową grafologię. Muszą być też jednoznacznie związane z danym dokumentem i gwarantować też integralność dokumentu jak i tożsamość autora.
Podpis powinien być interpretowany jako niepodważalny dowód, który nie pozwoli na żadne wątpliwości co do autorstwa i autentyczności podpisu.
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY