Wirtualny Lekarz – MDT Net

Aplikacja jest przeznaczona do przeprowadzania wstępnego wywiadu medycznego, analizy objawów podanych przez użytkownika, a następnie wstępnego oszacowania prawdopodobieństwa wystąpienia określonych chorób i zaleceń dotyczących dalszego postępowania. Aplikacja jest przeznaczona do wsparcia dobrego samopoczucia i promocji zdrowego stylu życia.

 

Główną funkcjonalnością aplikacji jest wstępny wywiad medyczny, podczas którego użytkownik odpowiada na pytania o samopoczucie i odczuwane objawy. Podane odpowiedzi są na bieżąco analizowane. Narzędzie w ciągu kilku minut pozwala na przeprowadzenie analizy objawów oraz informuje o ich prawdopodobnych przyczynach, powadze, a także rekomendowanym poziomie opieki medycznej.

African-American man using an iMac in the office_Zrzut ekranu 2023-03-02 1227211
iPhone 14 Pro in deep purple color_apka (2)

1. Aplikacja prosi użytkownika o podanie podstawowych informacji, takich jak wiek i płeć, czynniki ryzyka (np. Nałogi czy ogólny stan zdrowia), a także zaobserwowane objawy.

2. Na podstawie tych odpowiedzi wstępny wywiad medyczny zadaje pytania dopasowane do przypadku użytkownika. Pytania dotyczą natężenia objawów, ich występowania oraz powiązanych objawów.

3. Wywiad zakończony jest prezentacją rezultatów analizy objawów oraz rekomendacją ścieżki dalszego postępowania.

4. Decyzja dotycząca dalszego postępowania należy do użytkownika.

 

Pamiętaj: wywiad nie może zastępować diagnozy. Zapoznaj się z ostrzeżeniami dostępnymi na stronie aplikacji.

Sprawdź swoje objawy

 

Przeprowadź krótką (3-minutową) ocenę objawów. Podane przez Ciebie informacje są bezpieczne i nie będą udostępniane. Wyniki będą zawierać:

  • Możliwe przyczyny objawów
  • Zalecenia dotyczące dalszego postępowania

Zobacz jak to działa

 

  • Zrzut ekranu 2023-05-16 105240
  • Zrzut ekranu 2023-05-16 105348
  • Zrzut ekranu 2023-05-16 105425
  • Zrzut ekranu 2023-05-16 105458
  • Zrzut ekranu 2023-05-16 105615

Użytkownik nie powinien korzystać z aplikacji, gdy istnieje podejrzenie stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego. W takiej sytuacji użytkownik powinien niezwłocznie podjąć działanie w celu uzyskania jak najszybszej pomocy medycznej, podjęcia czynności ratunkowych i leczenia np. wezwanie pogotowia ratunkowego lub udanie się na szpitalny oddział ratunkowy SOR.

 

W każdej sytuacji gdy istnieje podejrzenie stanu nagłego zagrożenia zdrowia użytkownika należy przestać korzystać z aplikacji i niezwłocznie udać się po pomoc medyczną. W przypadkach które nie są nagłe, aplikacja może być użyta w celu przygotowania do wizyty i poprawienia komunikacji z lekarzem.

gdpr
pobrane
04030e38

O narzędziu

 

  • Tworzone i weryfikowane przez lekarzy
  • Weryfikowane klinicznie w oparciu o przypadki pacjentów
  • Wyrób medyczny klasy I w UE